Przebojowa na emeryturze
Wiek tak w zasadzie to tylko liczba. Możesz mieć 55 lat, jakkolwiek wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednak możesz też mieć 50 lat, ale wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie dbasz o swoje ciało i co robisz, by pozostać aktywną.
o kobietach
Działalność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności oraz ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są rozmaite! Od około 50 roku życia przeciętna osoba traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą również pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, które namawiają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one także silnie zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała.